Současnost obce Hrádek představuje zejména její samostatné období  v nových, svobodných podmínkách po roce 1989. 

Ve změněných podmínkách se obec Hrádek začala rozvíjet v duchu nových možností. V roce 1990 bylo vybudováno nákupní středisko, v roce 1996 plynovod. V současné době je vybudována v polovině obce splašková kanalizace a ČOV za účasti obcí Jaroslavice, Hrádek a Dyjákovice.
Obec Hrádek se v současné době snaží vytvořit příležitost bydlení pro občany, z tohoto důvodu vystavila obec v loňském roce za pomoci SFRB výstavbu 12-ti bytových jednotek pro příjmově vymezené osoby. Byty byly ihned po kolaudaci obsazeny nájemníky. Postupně se začíná s úpravami v okolí nových bytů. V současné době se také připravují pozemky na výstavbu dalších bytů, teď již do osobního vlastnictví. Změnou územního plánu č. 1, kterou odsouhlasilo v roce 2005 ZO,  se začaly připravovat pozemky na výstavbu rodinných domků, tzv. lokalita za mlýnem. V současné době jsou nachystané 4 stavební pozemky, na kterých se již začíná stavět. 
Každý rok je provedena vyměněna části vodovodního řadu za pomoci VaK Znojemsko. Obec se také snaží postupně  opravovat  komunikace poničené kanalizací. V roce 2005 byla dokončena výstavba nového chodníku od křižovatky k telefonní budce, který navazuje na chodník ke škole. V roce 2006 se provádí výstavba chodníku od školy k Sokolovému, který má zajistit větší bezpečnost dětí při chození ze školy. Obec Hrádek se také připravuje na II. etapu kanalizace.  
Obec se zaměřuje i na zvelebování obce,v roce 2005 byl upraven park u obchodu, v roce 2006 jsme se zaměřili na park u pošty, který byl opraven za pomoci dotace od Jihomoravského kraje. Aby obec vypadala hezky, je potřeba hodně práce, takže obec využívá nabídky úřadu práce a sezóně zaměstnává veřejně prospěšné pracovníky, kteří mají velký podíl při udržování obce. Samozřejmě k líbivosti obce přispívají i sami občané, kteří si udržují okolí domů a na některé zahrádky a domky je radost pohledět. Jsme rádi, že takových domů je v Hrádku čím dál víc.

Vyhledávání

Historická mapa

logo PP

Facebook

kadernictvi2

Dětská hřiště - www.drevoartikl.cz/detska-hriste
Zmrzlinové stroje - www.zmrzlina-stroje.cz Hotel Besední dům Valtice nabízí - hotel Valtice, penzion Valtice, ubytování ve Valticích, restaurace Valtice www.uzeleneho-domu.cz - apartmán v Mikulově, ubytování v Mikulově, ubytování v soukromí v Mikulově Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Ubytování Vranovská přehrada, Vranov nad Dyjí, dovolená Vranovská přehrada - Hotel Vranov J.P.S. – zmrzlinové stroje s.r.o. vám nabízí opravy a servis zmrzlinových strojů. výroba dresů, výroba hokejových dresů, výroba sportovních dresů, výroba cyklistických dresů Penzion Morava Znojmo nabízí - penzion Znojmo, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, vinařská turistika Znojmo Agra Horní Dunajovice - výkup zemědělských pozemků Znojmo, rotlinná výroba, živočišná výroba, zemědělské služby - Znojmo Penzion u Výra | Penzion ve Znojmě, cykloturistika Znojmo, ubytování ve Znojmě, penzion Výrovice Autokemp Výr Znojmo nabízí - kemp Znojmo, autokemp Znojmo, autokemp Jižní Morava Ubytování Mikulov - Penzion MIKULOV - Penzion Euro Villa Daniela Valtice - www.sklepuvaly.cz Penzion U Hrádku nabízí bydlení v centru Podyjí v blízkosti se nachází Vranovská přehrada a Vranov nad Dyjí. EthicSport - profesionální doplňková výživa sportovců Massagen - Ernstbrunn, Hollabrunn, Laa an der Thaya, Mistelbach, Poysdorf Vlasová kosmetika ColourB4 - ColourB4 vlasová kosmetika - odbarvovač vlasů, narovnávač vlasů, ochrana vlasů Svatby Valtice, Lednicko-Valtický areál Firemní akce, soukromé oslavy, Valtice, Lednicko-Valtický areál Ubytování Valtice, Lednicko-Valtický areál Cykloturistika Valtice, Lednicko-Valtický areál Turistický průvodce Valtice, Lednicko-Valtický areál Valtice Info - ubytování Valtice, restaurace Valtice, vinařství Valtice, cykloturistika Valtice MALÁČ - Zmrzlinový stroj, Cukrářská pec Lainox, Konvektomat Retigo, Zmrzlinová vitrína, Vitrína Scaiola, Poutač na točenou zmrzlinu