Facebook

Vyhledávání

Policie České republiky informuje a upozorňuje občany, a tentokrát zejména ženy. Ve virtuálním světě se to jen hemží různými vynalézavými podvodníky a zloději. Jedním z hitů jejich nekalé činnosti je například prosba o pomoc. Vydávají se za americké vojáky a lékaře, kteří potřebují peníze na propuštění z mise v Sýrii, Afghánistánu nebo Jemenu. Předstírají, že jsou tam nešťastní, chtějí se dostat pryč a nemají peníze. Podvodníci tak působí na city opuštěných žen a slibují jim i sňatek. Několik dní až týdnů s nimi intenzívně prostřednictvím sociálních sítí komunikují. Ty jim pak ochotně posílají peníze a těší se na společný život. Jiné ženy se nechají obelstít i vidinou zisku. Uvěří tomu, že nešťastnému cizinci pomohou a k tomu i zbohatnou. Podvodníci jim namluví, že u sebe mají zlato, elektroniku i finanční hotovost, ale tyto věci u nich v daleké cizině nejsou v bezpečí. Balík proto chtějí u žen uschovat. Ke zdárnému doručení zásilky však potřebují poslat peníze na clo a dopravu. Slibují, že brzy přijedou také, o vše se rozdělí a budou spolu žít.
Za celý loňský rok policisté na Znojemsku přijali tři takové případy. Od začátku letošního roku se zabývají již šesti obdobnými kauzami. Podvedeným ženám je většinou kolem padesáti let a nejčastěji odeslaly částku zhruba 400 tisíc korun. Pokud peníze neměly, vzaly si různé úvěry a půjčky, a tím sebe i rodinu zadlužily. Jedna žena svému virtuálnímu milému poslala postupně v několika částkách dokonce dva a půl milionu korun. Aby pro něho požadované peníze za každou cenu získala, dopustila se i zpronevěry v zaměstnání. V souvislosti s touto trestnou činností na internetu policie varuje další důvěřivé ženy. V kyberprostoru na vás číhá mnoho podvodníků, kteří využívají svojí anonymity a vašich citů i snahy pomoci. Neposílejte peníze neznámým lidem. Nedávejte podvodníkům a zlodějům šanci.“

 

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová

Oddělení tisku a prevence

Policie ČR - územní odbor Znojmo

 

Platební údaje pro rok 2021 

 

číslo účtu 9923741/0100

 

 Popelnice 550,- Kč/osoba/rok

splatnost do 31.7.2021

variabilní symbol: 1340+čp

 

Pes 50,- Kč/rok, 2. a další pes 75,- Kč/za rok

splatnost do 25.2.2021

variabilní symbol: 1341+čp

 

Pozemky nájemné/pachtovné dle smlouvy

splatnost do 30.11.2021

variabilní symbol 213103639

do zprávy pro příjemce: příjmení odesílatele

 

Žádáme poplatníky, aby v případě platby poplatků převodem zadávali platby se splatností nejdříve k 2. 1. běžného roku, tj. aby odesílali platby až v roce, ke kterému se poplatek vztahuje. Děkujeme za pochopení.

Obecní úřad Hrádek stále vydává nádoby na tříděný odpad (viz leták v příloze).

Odkazy

taboriskte

taboriskte

vinarstvi 

banner krizport 

sodyje logo

banner klesti 

voda 

logo 

edpp long

BLOND1

Erb patička