Každoročně před vánočními svátky se scházejí hrádečtí vinaři, aby si vzájemně ohodnotili plody své celoroční práce a poseděli s přáteli u pohárku hrádeckého vína. Ochutnávka mladých vín proběhla v pátek 16.12.2011 od 18:00 hod. v kavárně Kulturního domu v Hrádku. Po špatném vinařském roku 2010, byl rok 2011 pravým opakem. Vinohrady, i při krátkém jarním řezu, daly velkou úrodu kvalitních hroznů a i při tomto velkém zatížení hroznů na keři, byla překvapivě vysoká cukernatost. Ročník 2011 byl opravdu mimořádný, jak se píše i na webových stránkách http://www.wineofczechrepublic.cz/ a nám nezbývá nic jiného, než si počkat, čím nás letošní ještě mladá vína, v tom dobrém slova smyslu, ještě překvapí. Už nyní se můžeme těšit na XXV. Výstavu vín v Hrádku, která proběhne v sobotu 07.04.2012, protože  bude opravdu co koštovat.

Za ZO-ČZS Hrádek
Ondřej Kubic