X. ročník tradiční ochutnávky mladých vín

Každoročně v době před vánočními svátky pořádá místní organizace Českého zahrádkářského svazu ochutnávku mladých vín. Místní vinaři byli pozváni, aby přinesli plody své práce v sobotu 18.12.2010 v 17:00 hod. do kavárny Kulturního domu v Hrádku.

Sešlo se více než 40 vzorků mladých vín, takže bylo co koštovat a porovnávat. I přesto, že rok 2010 byl, co se týče kvality hroznů a množství, které se podařilo přes nepřízeň počasí zachránit, snad nejslabší za posledních více než 10 let, hrádečtí vinaři dokázali udělat velice dobrá vína, bez zásadních nedostatků. Rok 2010 díky nadprůměrné vydatnosti dešťových srážek byl rokem, který přeje spíše aromatickým odrůdám, a proto přejme všem vinařům, aby alespoň tento fakt byl hojivou náplastí za hodně špatným vinařským rokem 2010.

Jubilejní 10. ročník ochutnávky mladých vín proběhl v pohodové předvánoční atmosféře až do pozdních večerních hodin, a proto přejme všem přátelům tohoto lahodného moku, aby u skleničky dobrého vína nacházeli přátelství a dobrou náladu do dalších dní.

za ČZS–ZO Hrádek
Ondřej Kubic