ČZS – ZO Hrádek uspořádal v předvánoční sobotu 22. 12. 2008 od 17:00 hod. v Zasedací místnosti na Obecním úřadě v Hrádku VIII. ročník tradiční ochutnávky mladých vín hrádeckých vinařů.

Na tomto „koštu“ se sešlo 44 vzorků, kde každý zúčastněný vinař řekl ke svému vínu, jakým způsobem víno vyrábí (začínají se přiklánět k odkalování moštu), cukernatost a z které viniční trati hrozny pochází. Následně vinaři hodnotili vůni, chuť a zaměřili se na případné nedostatky mladých vín, se kterými je ještě spousta práce do finálního produktu, než je mohou nabídnout spotřebitelům. Vesměs byla vína hodnocena velice dobře a můžeme závěrem konstatovat, že hrádečtí vinaři dělají rok od roku lepší a lepší vína. Mezi mladými víny se objevila také vína růžová, takže ani v této kategorii nezůstávají hrádečtí vinaři stranou.

Přejeme hrádeckým vinařům v roce 2009 pevné zdraví, slabé mrazy ve vinici, bohatou úrodu, málo škůdců a hodně pěkných zážitků s hrádeckými víny!

(M.M.)

(foto obec Hrádek)