Již XII. ročník ochutnávky mladých vín proběhl v sobotu 22.12.2012 od 17:00 hod. v kavárně kulturního domu v Hrádku. Na degustaci přinesli hrádečtí vinaři 51 vzorků, takže bylo co koštovat a porovnávat. Vína ročníku 2012 nedosahovali v našich vinicích takových cukernatostí jako v předchozím ročníku, ale i přesto se vyznačují svěží chutí, příjemným buketem a výraznou kyselinkou. Na této chuti se hodně podepsala noc ze 17. na 18. května, kdy vinohrady v Hrádku zasáhl mráz, došlo k poškození mladých letorostů a ve většině případů vinná réva začala rašit znovu z podoček. Tímto došlo k velkému skluzu ve vegetačním cyklu a toto se také odráží v chuti našich vín. Košt mladých vín máme zdárně za sebou a nyní se již připravujeme na výstavu vín, která proběhne tradičně v předvelikonoční sobotu 30. března 2013 v kulturním domě a na kterou jste srdečně zváni!

Za výbor ČZS-ZO Hrádek
Ondřej Kubic