Dětské rybářské závody se konaly v sobotu 18.6.2011 na Slepém rameni řeky Dyje, které je ve správě Rybářského sdružení Hrádek. Již tradičně se těchto závodů zúčastnila spousta dětí jak z Hrádku, tak celého okresu Znojmo. Samotných závodníků, kteří soutěžili ve dvou kategoriích, do 10-ti a 15-ti let, bylo celkem 24, z toho 11 děti do 10-ti let.

Návštěva malých dětí a těch, kteří nezávodili, převyšovala nabídku suvenýru od Poštovní spořitelny a sladkostí, které dostal každý malý divák. O závodníky bylo dobře postaráno i po stránce svačinky, kterou dostávají pravidelně uprostřed závodů. Občerstvení pro naše závodníky i malé diváky zajišťoval pan Jiří Matocha s týmem a uzené pochoutky přímo z udírny jen mizely. Rovněž ceny pro vítěze a další v pořadí, byly velmi pěkné a atraktivní.

Nutno podotknout, že za přispění Obecního úřadu v Hrádku si naše sdružení může dovolit pořádat tyto dětské závody. Rovněž je třeba poděkovat i našim hasičům za dárky dětem, které dovezl pan Pospíšil.

Tímto bychom chtěli poděkovat také všem, kteří pomáhali při zajištění akce a zástupci OÚ Hrádek p. Jindřichu Rosovi, který se zúčastnil předávání cen.

Již teď se všichni těšíme na příští rybářské závody a věříme v jejich zdárné pokračování v dalších letech.

Za Rybářské sdružení Hrádek

Josef Brychta

Vítězové v kategorii do 10-ti let:
1. Jan Nezval z Prahy - 170 cm ryb
2. Erlec Emo z Božic - 149 cm ryb
3. Adam Ďuriš z Hrádku - 107 cm ryb
Vítězové v kategorii do 15-ti let:
1. Matěj Navrátil z Šanova - 87 cm ryb
2. Vít Mačuda z Kroměříže - 55 cm ryb