Dětské rybářské závody v Hrádku

Dne 27. 6. 2009 se konaly v Hrádku dětské rybářské závody, odložené o týden z důvodu nepřízně počasí.

Uvedené závody se konaly u rybníka na slepém rameni Dyje, který je ve správě Rybářského sdružení Hrádek. Již tradičně se těchto závodů zúčastnila spousta dětí, jak z Hrádku, tak z celého okresu Znojmo.

Samotných závodníků, kteří soutěžili ve dvou kategoriích do 10-ti a 15-ti roků, bylo 32 a z toho 15 dětí do 10-ti let. Návštěva malých dětí a těch, kteří nezávodili převyšovala nabídku suvenýrů od Poštovní spořitelny a sladkostí, které dostal každý malý divák. Rodiče si mohli zakoupit i občerstvení. O závodníky bylo dobře postaráno i po stránce svačinky, kterou dostávají pravidelně během závodu.

Rovněž ceny pro vítěze a ostatní závodníky byly velmi pěkné a atraktivní. Nutno podotknout, že za přispění Obecního úřadu v Hrádku si naše sdružení může dovolit pořádat tyto dětské závody, bez ohledu na přispění sponzorů, kteří nás v tomto roce opustili, asi z důvodu světové krize.

Rybářské sdružení se bude i nadále snažit o udržení dětských rybářských závodů v Hrádku a věříme, že prostředky na jejich uskutečnění vždy získáme.

Vítězové kategorie do 10-ti let:

1. Koňařík Dominik z Hodonic, 571 cm ryb,

2. Gotz Viktor z Hodonic, 133 cm ryb,

3. Toth Pavel z Božic, 118 cm ryb,

4. Houska Kamil z Hrušovan n. Jevišovkou, 90 cm ryb,

5. Bajglová Lucie ze Znojma, 45 cm ryb,

6. a 7. byli bratři Pavelkové z Hrádku.

Vítězové kategorie do 15-ti let:

1. Toth Tomáš z Božic, 171 cm ryb,

2. Silinger Jiří, 58 cm ryb,

3. Zapletal

4. Blanárová z Hrádku

5. Duč z Božic

6. Sýkora z Hrádku

Již teď se všichni těšíme na příští rybářské závody a věříme v jejich zdárné pokračování v dalších letech.

Výbor RS Hrádek