Dětské rybářské závody

spojené s oslavami Dne dětí

V sobotu 29. května 2010 se konaly na slepém rameni Dyje, které je ve správě Rybářského sdružení Hrádek, Dětské rybářské závody. Již tradičně se těchto závodů zúčastnila spousta dětí jak z Hrádku, tak z celého okresu Znojmo.

Samotných závodníků, kteří soutěžili ve dvou kategoriích do 10-ti a 15-ti let, bylo celkem 28 a z toho 11 dětí do 10-ti let. Návštěva malých dětí a těch, kteří nezávodili, převyšovala nabídku suvenýrů od Poštovní spořitelny a sladkostí, které dostal každý malý divák. O závodníky bylo dobře postaráno i po stránce svačinky, kterou dostávají pravidelně uprostřed závodů. Rovněž ceny pro vítěze a další v pořadí byly velmi pěkné a atraktivní.

Nutno podotknout, že za přispění Obecního úřadu v Hrádku si naše sdružení může dovolit pořádat tyto dětské závody. Je vidět, že o naše závody je stále velký zájem a dětem se tato akce líbí. Příjemným doplněním bylo i občerstvení pro děti a rodiče, které zajišťoval pan Jiří Matocha s týmem a uzené pochoutky přímo z udírny jen mizely. Roznášky občerstvení závodníkům zajišťoval náš host z Krajského rybářskéh svazu pan Šedivý s paní Brychtovou a je třeba jim poděkovat. Pan Šedivý přinesl dětem i cenu - pěkný nový naviják. Rovněž je třeba poděkovat i našim hasičům za dárky dětem, které dovezl pan Pospíšil, zástupce SDH Hrádek.

Pěkné ceny a radost dětí, to byla největší odměna pro naše sdružení. I nadále se budeme snažit o udržení Dětských rybářských závodů v Hrádku a věříme, že prostředky na jejich uskutečnění vždy získáme. Již teď se všichni těšíme na příští rybářské závody a věříme v jejich zdárné pokračování v dalších letech.

Josef Brychta

za výbor RS Hrádek

Vítězové v kategorii do 10-ti let:

1. Sýkorová Adélka z Hrádku

2. Mačuda Ivo z Kroměříže

3. Sokolová Eliška z Hrádku

Vítězové v kategorii do 15-ti let:

1. Sýkorová Simona z Hrádku - 99 cm ryb

2. Adamik z Hrádku - 54 cm ryb