Dětské rybářské závody

Závody pro děti v chytání ryb na rybníku Strará Dyje v Hrádku se letos konaly v sobotu 20. května. Dětí se účastnilo celkem 35 a ani drobný deštík jim nezkazil radost z rybolovu.

V kategorii do 10 let včetně, ve které bylo celkem 24 rybářů se na stupních vítězů umístili tito rybáři:

1. místo Petr Šimara z Dyjákovic, s celkovou délkou ryb 199 centimetrů,
  2. místo Jakub Keck z Valtrovic (81 cm),
  3. místo Alois Daněk z Dyjákovic (64 cm).

Ve starší kategorii, do 15 let včetně se z jedenácti mladých rybářů nejlépe umístili:

1. místo Michaela Hrobárová z Hrádku (135 cm),
  2. místo Lukáš Bahenský z Dyjákovic (112 cm),
  3. Karolína Michlová z Litobratřic (79 cm).

Přestože proběhlo několik soubojů s kapry, žádnému rybáři se jej nepodařilo dostat na břeh a největší rybou dne byl cejn 30 centimetrů, kterého ulovila Viktorka Vašinová. Nejmladším rybářem byl Jakub Smrčka z Krhovic.

Hodnotnou cenu tradičně obdrželi všichni rybáři a to hlavně díky sponzorům, těmi byli Kompex KD – prodejna rybářských potřeb Znojmo, Petr Bičian - pohostinství, Renata Cholevová – prodejna potravin na křižovatce, dárky za hrádecké hasiče věnoval pan Josef Pospíšil. Za servis občerstvení zaslouží poděkování rodina Matochova a další členové Rybářského sdružení Hrádek.

Závěrem připomínám možnost zakoupení prázdninové povolenky pro děti u pokladníka sdružení pana Štefana Hrobára – 723 157 793.

Za Rybářské sdružení Ing. Jindřich Rosa, předseda

Nejnovější aktuality