Ohlédnutí za 40. Tradičními krojovanými hody v Hrádku

Výroční 40. krojované hody proběhly od 20. do 21. října 2012 pod vedením stárka Zdeňka Matochy a stárkové Karolíny Kubicové.

Již v pátek 19. října 2012, poté, co krojovaná mládež postavila máju, byly pro veřejnost připraveny grilované kýty a jiné (tekuté) občerstvení.

V sobotu ráno se krojovaná chasa sešla u stárka a stárkové a poté šli žádat starostu obce o hodové právo k obecnímu úřadu. Po celodenní pochůzce po obci následovala večerní hodová zábava v kulturním domě s dechovou kapelou Lácaranka a skupinou Codex. První předtančení krojované chasy začalo ve 21:00 hod. Letošním překvapením bylo předtančení na besedu "starými" krojovanými, kteří sklidili opravdu velké ovace. Po půlnoci zvládla krojovaná chasa ještě druhé předtančení. Mezitím se rozdávala tombola, tančilo se, zpívalo a popíjelo vínko, burčák apod. Návštěvnost byla hojná - přes 700 lidí!

V neděli se chasa sešla v 11:00 na mši sv. v kostele sv. Petra a Pavla. Odpoledne patřilo dětem, pro které krojovaní připravili nafukovací skákací hrad a různé soutěže. Večerní zábava byla v uvolněném duchu, kterou si krojovaní i ostatní účastníci patřičně užili. Po půlnoci předali opět právo starostovi obce a tím se rozloučili s letošními krojovanými hody, za které jim patří velký dík!

foto: Petra Dufková
www.fotovideo-znojmo.cz

© 2018 Obec Hrádek. Všechna práva vyhrazena.