Naše obec dále obdržela od firmy EKO-KOM, a.s. „Osvědčení o úspoře emisí“. Díky rozvoji a provozu systému tříděného sběru a recyklace využitelných komunálních odpadů, včetně obalových, jsme ve spolupráci se společností EKO-KOM, a.s. přispěli ke zlepšení životního prostředí a snížení „uhlíkové stopy“.

Úspora, kterou naše obec v roce 2011 dosáhla, představuje:

Emise CO2 ekv.: 19,307 tun.

Úspora energie: 479 749 MJ.

V roce 2010 byla společností EKO-KOM, a.s. zpracována studie „Posouzení vlivu sběru a recyklace využitelných komunálních odpadů včetně obalové složky na životní prostředí“. Výsledky tohoto výzkumu prokázaly environmentální přínos celého systému třídění a recyklace odpadů v ČR. Studie je každoročně aktualizována.

V roce 2011 bylo díky recyklaci papíru, plastů, skla, kovů a nápojových kartonů v rámci systému EKO-KOM uspořeno 25,03 GJ energie, tedy zhruba tolik, kolik v průměru spotřebuje za rok 280.000 domácností. V případě tolik diskutovaného globálního oteplování přispěl systém EKO-KOM ke snížení emisí o 1,031 mil. tun CO2 ekvivalentu, což představuje zhruba 1% celkových emisí skleníkových plynů ČR.

Děkujeme našim občanům, že třídí odpad!

Soubory ke stažení:
Download this file (osvedceni_uspora_emisi.pdf)osvedceni_uspora_emisi.pdf