Mikulášský karneval pro děti se konal v sobotu 3. prosince. Pořádalo jej Zastupitelstvo obce Hrádek ve spolupráci s Krojovanou mládeží. U vstupu dostaly děti za básničku od Mikuláše s andělem balíček sladkostí a ovoce. V kavárně dostaly výměnou za lístky limonádu a párek v rohlíku. Krojovaní bavili přítomné hudební produkcí a soutěžemi, do kterých se kromě dětí zapojili i rodiče. Spousta dětí přišla v maskách. Ty nejlepší byly oceněny diplomem a sladkostmi. V kategorii menších dětí se na prvním místě umístil Honzík Holčapek v masce Batmana, na druhém kočka Laurinka Chelsea Hubáčková a na třetím šašek Šimonek Martinec. V kategorii větších dětí se umístily na prvním místě norské princezny Terezka a Anička Ňahaj, na druhém mumie Vendulka Badinská a na třetím Adámek Myška v masce včely. Byly vyhlášeny i dvě speciální masky a to rodina trpaslíků a čertí rodina. Po vyhlášení těchto masek přišli zlobivé děti postrašit čerti.

Ovoce na karneval věnovala firma Hrazdílek a Smrž a limonády pan Petr Bičian.

Tímto děkujeme sponzorům a všem, kteří se na akci podíleli.

Za krojovanou mládež Hrádek

Simona Sýkorová