Facebook

Vyhledávání

Když jsme přišli v pátek 13. října 2006 kolem 16.00 hod. ke Květinářství H + R, pobíhalo tam už celkem dost hejkalů, čarodějnic a dokonce tam byla i mumie. Různých strašidýlek stále přibývalo a tak paní Hana Zábojníková zahájila „Helloween party“.
Děti si vybraly dýně, které jsme si mohli podle svojí fantazie vyřezat a nazdobit. Bylo z čeho vybírat. Dýně, které věnoval pan Martinec, byly velké, malé, žluté, zelené, pruhované. Také materiálu na ozdobu bylo dost. Různé zelené větvičky ze stromů listnatých i jehličnatých, různé barevné větvičky, šípky, sušené trávy a další dekorační materiál, které nám věnovalo Květinářství.
Menší děti pomáhaly maminkám s vydlabáváním dýní, na kterém jsme pak vyřezali různé obličejíky. Větší děti většinou zvládly všechno sami. Dovedete si určitě představit, jak dětem po takové „práci“ vyhládlo. S tím ale čarodějky Romča a Hanča počítaly. Dětem připravily občerstvení – brambůrky (po kterých se samozřejmě hned zaprášilo), tyčinky, bonbony, pitíčka a nesmím zapomenout na výborné koláčky od babičky Blanárové. Zatímco se děti občerstvovaly, mohly jsme si my, maminky, vyrobit podzimní dekorace ze zbylých dýní. Dýně jsme rozřízly napůl, vydlabaly a dovnitř jsme si postavily květináč s kytkou senecio a opět jsme použily různé dekorační materiály. Věřte, že některé dýně vypadaly opravdu jako od profesionála.
Pomalu se začalo šeřit a tak všechny děti  dostaly malý dárek. My starší si moc dobře pamatujeme na lampiony, ale pro některé děti to bylo to pravé překvapení. Rozsvícený lampion v ruce to bylo něco! Ještě jsme rozsvítili vyřezané a nazdobené dýně a mohli jsme vyrazit na malý lampionový průvod kolem kostela zpět ke Květinářství. Tady jsme se všichni rozloučili a poděkovali za vydařenou akci.
Snad se na mně nebude nikdo zlobit, když jménem všech dětí, maminek, tatínků, babiček a dědečků poděkuji paní Haně Zábojníkové a paní Romaně Hocové za uspořádání této akce. Bylo to moc pěkné. Děkujeme.

Maminka E. S.

Odkazy

taboriskte

taboriskte

vinarstvi 

banner krizport 

sodyje logo

banner klesti 

voda 

logo 

edpp long

BLOND1

Erb patička