Finančního úřad pro Jihomoravský kraj informuje formou letáku k blížícímu se startu závěrečné fáze tzv. EET od 1. května 2020, tedy elektronické evidence tržeb, který obsahuje všechny důležité informace pro ty, kterých se závěrečná (dříve nazývaná 3. a 4.) fáze EET přímo dotýká nebo se by se jich týkat mohla.

Jedná se o podnikatele ostatních činností, například svobodná povolání, doprava, zemědělství, řemesla a výrobní činnosti.

Evidenci tržeb budou zjednodušeně řečeno podléhat tržby, které

• pocházejí z podnikatelské činnosti,
  • a zároveň byly uhrazeny v hotovosti, směnkou, šekem, platbou v tzv. omezené síti (stravenkou, elektronickou peněženkou, voucherem) nebo jiným obdobným způsobem.

Evidenci tržeb nepodléhají platby prostřednictvím přímého převodu z účtu na účet a platby platební kartou.

Veškeré informace k EET jsou dostupné na webu www.etrzby.cz (základní kroky přímo na https://www.etrzby.cz/cs/zakladni-kroky-a-zpusoby-evidence) a na infolince 225 092 392.

Soubory ke stažení:
Download this file (EET letak zaverecna faze.pdf)EET letak zaverecna faze.pdf

Nejnovější aktuality

© 2020 Obec Hrádek. Všechna práva vyhrazena.